• Wycieczka przedmiotowa logistyków
     • Wycieczka przedmiotowa logistyków

     • We środę 28 września uczniowie z klas III i IV technikum logistycznego, podczas wycieczki do Poznania, zajmowali się logistyką w praktyce. W czasie wizyty w sklepie IKEA musieli wykonać zadanie na kartach pracy, a następnie udali się na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie odbywały się Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK. Podczas zwiedzania uczniowie zapoznali się z ofertą firm zajmujących się opakowaniami i automatyzacją całego procesu pakowania oraz najnowszymi ekologicznymi rozwiązaniami w branży opakowań. Nasi uczniowie mieli również możliwość zwiedzania targów POLAGRA i degustacji pieczywa z konkursu Master Baker oraz prezentowanej tam zdrowej żywności. 

    • IV Wielkopolskie Forum Pamięci Narodowej
     • IV Wielkopolskie Forum Pamięci Narodowej

     • W piątek i sobotę (23-24 września 2022 r.) odbyło się IV Wielkopolskie Forum Pamięci Narodowej. Głównym jego celem było ukazanie okupowanej Wielkopolski jako poligonu doświadczalnego dla masowych zbrodni w Europie dokonywanych w okresie II wojny światowej przez Niemców. To właśnie w Wielkopolsce, na terenie utworzonego przez Niemców na okupowanych ziemiach polskich Kraju Warty, powstał pierwszy niemiecki obóz koncentracyjny – Fort VII w Poznaniu. To tu także po raz pierwszy wykorzystano komorę gazową do uśmiercania więźniów. Także na okupowanych ziemiach polskich powstał pierwszy obóz zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem. Na Pomorzu i w Wielkopolsce przeprowadzono także operacje „Tannenberg” i „Akcji Inteligencja”, których celem była eksterminacja lokalnych warstw przywódczych i elity narodu polskiego. Wszystkie te zbrodnie były ludobójstwem na narodzie polskim.
      W pierwszym dniu odbyło się Forum Edukacyjne, skierowane do nauczycieli historii, którzy wzięli udział w wykładach i warsztatach metodycznych, a także zwiedzili Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII w Poznaniu. W trakcie Forum przedstawiono wyniki najnowszych badań dotyczących historii regionu w okresie II wojny światowej, a wykłady wygłosili m.in.: prof. Grzegorz Kucharczyk, prof. Jan Żaryn, Wielkopolski Kurator Oświaty Robert Gaweł oraz nauczyciele i pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej. Naszą szkolę na Forum reprezentował nauczyciel historii Janusz Waliszewski.
      Zdjęcia: IPN Poznań

    • 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego (1 sierpnia 1944 r. - 2 października 1944r.)
     • 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego (1 sierpnia 1944 r. - 2 października 1944r.)

     • Obchodzimy dziś kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej Europie. Rozkaz rozpoczęcia planu "Burza" w Warszawie dowództwo Armii Krajowej wydało 1 sierpnia 1944 roku. W tym dniu, w godzinie "W", rozpoczęły się, trwające aż 63 dni, ciężkie walki o stolicę. Obok żołnierzy Armii Krajowej do walki stanęli żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych oraz innych organizacji konspiracyjnych.

      Oddziały powstańcze były bardzo słabo uzbrojone. Zaledwie 10% stanu oddziałów posiadało broń osobistą. Zapasy amunicji oceniano na 2-3 dni walk. Mimo to w pierwszych dniach sierpnia inicjatywa należała do powstańców i opanowali oni znaczną część miasta.

      Po kilku dniach walk Niemcy zdusili powstanie na lewobrzeżnej Pradze, co zbiegło się z rozkazem Stalina o wstrzymaniu sowieckiej ofensywy na kierunku warszawskim. Doszło do kolejnej, tym razem nieformalnej, współpracy niemiecko – sowieckiej przeciwko Polsce. Sowieci wyłapywali oddziały AK idące na pomoc Powstaniu, a Hitler wydał rozkaz jego zdławienia i starcia Warszawy z powierzchni ziemi. Przeciwko 23 tys. słabo uzbrojonych powstańców Niemcy rzucili doborowy 55-tysięczny korpus gen. SS von dem Bacha - Zelewskiego. Kontrofensywa niemiecka rozpoczęła się uderzeniem na Ochotę i Wolę gdzie Niemcy dokonali rzezi ludności cywilnej. W ciągu kilku dni wymordowano prawie 50 tysięcy ludzi. Oddziały powstańcze z Woli musiały wycofać się na Stare Miasto. W następnych tygodniach powstańcy byli wypierani z kolejnych dzielnic.

      Warszawa walczyła osamotniona. Stalin celowo wstrzymał sowiecką ofensywę, aby Niemcy bez przeszkód mogli zdławić powstanie. Alianci zachodni zorganizowali zrzuty broni, żywności i lekarstw, które w większości trafiały w ręce Niemców. Zrzuty zostały okupione ogromnymi stratami ponieważ Stalin nie zgodził się na lądowanie alianckich samolotów na terenach zajętych przez armię sowiecką. Dopiero w połowie września, gdy powstanie dogorywało Stalin, chcąc przedłużyć masakrę powstańców, zgodził się na desant oddziałów 1 Armii WP na lewy brzeg Wisły. Bez wsparcia sowieckiego zakończył się on rzezią wśród oddziałów desantowych i załamaniem operacji.

      Pod koniec września położenie powstańców było katastrofalne. Wobec beznadziejnej sytuacji, 2 października 1944 roku, gen. "Bór" Komorowski podpisał akt kapitulacji.

      W wyniku walk śmierć poniosło blisko 18 tyś. powstańców, a 25 tysięcy zostało rannych. Ogromne straty poniosła ludność cywilna. W powstaniu straciło życie około 200 tyś. osób, a pozostałych mieszkańców stolicy wypędzono z miasta. Po kapitulacji specjalne niemieckie komanda przystąpiły najpierw do rabunku, a następnie do planowego burzenia miasta. Warszawa została praktycznie zrównana z ziemią. Zburzono aż 85% jej zabudowy. Zniszczeniu uległy bezpowrotnie liczne zabytki i dobra kulturalne. Miasto liczące przed wojną ponad milion mieszkańców stało się pustynią.

      W dziejach II wojny światowej Powstanie Warszawskie było wydarzeniem bez precedensu. Było największym i najdłużej trwającym czynem zbrojnym podziemia w wielkim mieście w całej okupowanej Europie. Do dziś jest ono przykładem męstwa, patriotyzmu i poświęcenia Polaków walczących o wolność.

    • Lekcja Enter - nasi nauczyciele wśród 50 000 przeszkolonych
     • Lekcja Enter - nasi nauczyciele wśród 50 000 przeszkolonych

     • Od listopada ubiegłego roku jedenaścioro nauczycieli naszej szkoły uczestniczyło w szkoleniu mającym na celu podniesienie kompetencji w zakresie innowacyjnego i kreatywnego wykorzystania zasobów i środowisk cyfrowych w ich pracy edukacyjnej. W maju odbył się ostatni, 8 moduł z 40-godzinnego cyklu spotkań. Organizatorem szkoleń było Centrum Edukacji Nauczycieli „Lechaa” /Lechaa Consulting sp.z o.o.

    • Zakończenie projektu uczniowskiego
     • Zakończenie projektu uczniowskiego

     • Uczniowie z klasy III tr P zakończyli projekt uczniowski, który realizowali przez siedem miesięcy w podprojekcie „Klasa Akademicka” w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolska 2020. Jest to projekt prowadzony przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, którego realizacji podjął się poznański ODN we współpracy z UAM w Poznaniu.

      Projekt skierowany jest do uczniów zdolnych, którzy uczyli się metodą projektu i poszerzali swoją wiedzę poprzez udział w wykładach akademickich przygotowanych przez UAM w Poznaniu.

      Pierwszym zadaniem uczniów biorących udział w projekcie był wybór tematyki, którą będą zajmować się przy jego realizacji. Postanowili oni zająć się kwestią współpracy naszej szkoły z z firmą FAMOT. Stąd tytuł projektu: „Czy współpraca się opłaca? Klasy patronackie firmy FAMOT w Zespole Szkół Technicznych w Pleszewie”. Uczniowie realizowali go pod kierunkiem p. Aleksandry Waliszewskiej, opiekunki projektu. Podczas swoich prac badawczych uczestnicy projektu przeprowadzili ankiety wśród uczniów klas mechatronicznych oraz wśród absolwentów ZST pracujących w Famocie, przygotowali krótką historię firmy oraz przeprowadzili wywiad z p. Markiem Szczepańskim, wieloletnim Dyrektorem naszej szkoły. Uczniowie zapoznali się z techniką tworzenia ankiet w programie FORMS TEAMS oraz opracowań graficznych w programie Canva. Podczas realizacji projektu zdobyli oni wiele kompetencji kluczowych przydatnych w przyszłej pracy zawodowej. Efekty ich pracy zostały umieszczone na specjalnej platformie projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020 oraz opublikowane zostały na stronie internetowej projektu. W najbliższych tygodniach projekt będzie oceniany przez ekspertów z ODN w Poznaniu i będzie konkurował z sześcioma innymi projektami realizowanymi przez szkoły z Wielkopolski. Nagrodą główną w konkursie będą tablety, które otrzymają wszyscy członkowie zwycięskiego zespołu.

      Życzymy powodzenia w konkursie projektów!

    • Rozstrzygnięcie konkursu “Powróćmy do lat dziecięcych...”
     • Rozstrzygnięcie konkursu “Powróćmy do lat dziecięcych...”

     • W konkursie ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski na przebranie za postać z ulubionej bajki ex aequo pierwsze miejsce zajęły następujące osoby:  

      1. Patrycja Trzeciak klasa II tżs

      2. Karolina Furtak klasa III tżsp 

      3. Jakub Pawłowski klasa II teh 

      4. Weronika Bryl klasa III tżsp 

      5. Katarzyna Przybyłek klasa III tżsp 

      Natomiast drugie miejsce ex aequo zajęły następujące osoby: 

      1. Monika Szymczyk klasa II tżs 

      2. Olga Obecna klasa III tżsp 

      3. Wojciech Wicenciak klasa II tżs 

      4. Kinga Głowacka klasa II tżs 

      5. Lena Osuch klasa II tżs 

      6. Oliwia Rutkowska klasa II tżs 

      7. Olga Pajdowska  klasa II tżs 

      8. Wiktoria Umińska klasa II teh 

      9. Patrycja Mysiewicz klasa II teh 

      10.  Maria Mikołajewicz klasa III tehp 

      Zapraszamy po odbiór nagród do opiekuna Samorządu Uczniowskiego pani Moniki Latańskiej. 

    • 🏆Mamy I miejsce w Wojewódzkiej Olimpiadzie Konsumenckiej
     • 🏆Mamy I miejsce w Wojewódzkiej Olimpiadzie Konsumenckiej

     • 8 czerwca odbył sie finał XVI Wojewódzkiej Olimpiady Konsumenckiej w Poznaniu. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy III te: Magda Zawieja i Oliwia Gauza. Uczestnicy Olimpiady mieli do rozwiązania test z 75 kazusami w 75 minut.

      🥇 Magda Zawieja zajęła pierwsze miejsce a Oliwia Gauza uzyskała szóste miejsce otrzymując  wyróżnienie. Dziewczyny otrzymały też cenne nagrody rzeczowe. Nasz powiat reprezentowała również Zofia Stańczyk, uczennica NLO, która zajęła drugie miejsce. W związku z tym drużyna z Pleszewa zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Gratulacje!!!

    • Projekt Młodzieżowe Misje Gospodarcze z udziałem uczniów Teżetki
     • Projekt Młodzieżowe Misje Gospodarcze z udziałem uczniów Teżetki

     • W piątek 3 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie trwającego od marca b.r. projektu Młodzieżowe Misje Gospodarcze, w którym udział wzięły dwa zespoły uczniów z klasy 2 i 3 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Nasi uczniowie: Olga Pajdowska, Lena Osuch, Joanna Kolmer, Anna Burchacka, Julia Tanaś, Iwona Kasprzak, Weronika Sobczak oraz Wiktor Łuczak, stworzyli  dwa zespoły pod nazwami GaZSTrolaski i Gastroludki.

      Uczniowie wykonywali swoje zadania pod opieką p. Moniki Nowaczyk i p. Grzegorza Chraplaka. W ramach projektu odwiedzili oni również kaliski oddział firmy Nestle Polska SA. Mieli tam okazję zapoznać się m.in. z zasadami rekrutacji pracowników, którzy chcą podjąć pracę w tym ogromnym koncernie, mogli także uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania wśród których nie zabrakło również pytań kontrowersyjnych i trudnych...

      Projekt Młodzieżowe Misje Gospodarcze jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego poprzez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

      Partnerzy MMG 2022: Nestlé, RIG w Kaliszu, Klaster Spożywczy Południowej Wielkopolski i Akademia Kaliska.

      W projekcie brali udział uczniowie szkół: Zespół Szkół Usługowo Gospodarczych w Pleszewie, ZST PLESZEW, Zespół Szkół nr 1 w Liskowie, I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara "Rudego", Technikum im. św. Józefa w Kaliszu, Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, Zespół Szkół Nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie - I, ZSP Zduny

    • Wycieczka do Poznania na targi ITM Industry Europe
     • Wycieczka do Poznania na targi ITM Industry Europe

     • We wtorek , 31 maja uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej technikum mechatronicznego wybrali się do Poznania na targi ITM Industry Europe. Blisko sześciuset wystawców w czterech halach zaprezentowało innowacyjne technologie, które kreują nowe trendy w przemyśle. Jest to impreza, na której można zobaczyć roboty, maszyny, startupy, technologie 3D i widowiskowe pokazy wykorzystujące sztuczną inteligencję.

      Pierwszy dzień targów to także święto dla Złotych Medalistów tej edycji. Firmom, które przedstawiły najlepsze produkty wręczono statuetki. Do konkursu są zgłaszane produkty i usługi, które są  prezentowane na stoiskach targowych oraz wyróżniają się na rynku dzięki swojej innowacyjności oraz walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym. Nagrodę Złoty Medal MTP zdobył między innymi produkt firmy Famot: pionowe frezerskie centrum obróbkowe M1

      Wydarzenie tworzą nie tylko bogate ekspozycje wystawiennicze, ale także liczne konferencje, debaty i szkolenia. Światowej klasy wystawcy, profesjonaliści z zakresu automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali, nowoczesne maszyny i technologie, rozbudowany program wydarzeń towarzyszących i niepowtarzalna atmosfera – to wszystko sprawia, że targi są obowiązkowym punktem także w naszym szkolnym kalendarzu wycieczek.

    • Konkurs "Powróćmy do lat dziecięcych..."
     • Konkurs "Powróćmy do lat dziecięcych..."

     • Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Dziecka, zaprasza do udziału w konkursie "Powróćmy do lat dziecięcych...". Jeżeli chcesz wziąć udział w konkursie przebierz się za jedną z postaci z ulubionej bajki. Na 3 godzinie lekcyjnej członkowie samorządu będą oceniać jak się przebraliście. Wasza wyobraźnia i kreatywność, zostaną nagrodzone.

      SU

    • Uczniowie i absolwenci ZST na Rajdzie Żołnierzy Wyklętych
     • Uczniowie i absolwenci ZST na Rajdzie Żołnierzy Wyklętych

     • W sobotę, 21 maja w Lasach Taczanowskich odbył się VII Wielkopolski Rajd Szlakiem Żołnierzy Wyklętych im. kpt. Jana Kempińskiego „Błyska” i por. Kazimierza Skalskiego „Zapory” organizowany przez Drużynę Tradycji 70 PP pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu. Celem Rajdu, który jest jedyną tego typu imprezą cykliczną w Polsce, jest upamiętnienie dowódców i żołnierzy podziemia niepodległościowego w powojennej Polsce ze szczególnym uwzględnieniem Wielkopolskiej Samodzielnej Grupy Ochotniczej „Warta” i Konspiracyjnego Wojska Polskiego „Bałtyk” działających i walczących na naszym terenie. Wielkopolski Rajd Szlakiem Żołnierzy Wyklętych został wpisany do oferty edukacyjnej BEP IPN w Poznaniu.

      Rajd odbywa się w Lasach Taczanowskich i Koryckich. Polega on na przejściu trasy ok 12 km, na której poszczególne patrole muszą wykonać kilka punktowanych zadań i uniknąć dekonspiracji przed patrolami komunistycznej Milicji Obywatelskiej, funkcjonariuszami Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego czy formacjami ludowego Wojska Polskiego.

      W rajdzie tradycyjnie brali udział nasi uczniowie i absolwenci zarówno po stronie organizatorów jak i uczestników rajdu. W organizacji rajdu i rekonstrukcji historycznej wzięli udział: Olaf Pera z klasy III Tżs oraz nasi absolwenci: Łukasz Matłoka, Kacper Bania, Kacper Szlachta i Paweł Wojcieszak. Członkowie szkolnego koła krótkofalarskiego zorganizowali i przeprowadzili symulację łączności z Londynem, co stanowiło jeden z punktów rywalizacji uczestników rajdu. Opiekę i pierwszą pomoc zapewnili nasi uczniowie Kacper Gomułka III thp, Mateusz Wypych III tip i Maciej Kubasik III trg członkowie i współzałożyciele Stowarzyszenia Pleszew Ratunkowo.

      W tegorocznym Rajdzie wziął udział patrol z ZST Pleszew, który utworzyły uczennice klasy III Tżs: Weronika Bryl, Karolina Furtak i Katarzyna Przybyłek. Uczennice naszej TEŻETKI zajęły drugie miejsce i uzyskały specjalną nagrodę za zdobycie największej liczby punktów w konkurencji medycznej.

    • Święto Konstytucji 3 maja 1791 roku
     • Święto Konstytucji 3 maja 1791 roku

     • W 1791 roku, na Sejmie Wielkim, obradującym w latach 1788 – 1792 uchwalona została „Ustawa Rządowa” zwana potocznie Konstytucją 3 maja. Jest ona uznawana za pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucję, która akcentowała jedność ustroju prawnego państwa. Wprowadzała ona w Rzeczypospolitej ustrój monarchii konstytucyjnej, zachowywała stanową strukturę społeczeństwa, ale otwierała także perspektywy dalszych przekształceń systemu państwowego. W Konstytucji przyjęto monteskiuszowski trójpodział władz na: prawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. W trosce o sprawność funkcjonowania państwa zniesiono liberum veto, konfederacje i wolną elekcję.

      Przeciwnicy reform, pod hasłem obrony zagrożonej wolności, zwrócili się do carycy Katarzyny II o wsparcie. W Petersburgu, 27 kwietnia 1792 roku, zawiązali konfederację, której akt ogłoszono w Targowicy. Konfederacja w Targowicy stała się od tego czasu w Polsce synonimem zdrady narodowej. Wkroczenie do Polski wojsk rosyjskich i przejście króla Stanisława Augusta Poniatowskiego do obozu targowiczan zniweczyło dzieło reform i doprowadziło do II rozbioru Polski, a dwa lata później, w 1795 roku, do jej likwidacji.

      Choć Konstytucja 3 Maja obowiązywała niespełna półtora roku, była wielkim osiągnięciem narodu polskiego, chcącego zachować suwerenność państwową. Tradycja Konstytucji 3 Maja świętowana była przez Polaków w całym okresie rozbiorowym, dając poczucie dumy i nadziei na niepodległość.

      Święto Konstytucji 3 Maja jest jednym z najstarszych polskich świąt państwowych. Ustanowione zostało zaraz po odzyskaniu niepodległości, w kwietniu 1919 roku. Jego ustanowienie było wyrazem woli naszych przodków, widzących w „Ustawie Rządowej z 3 maja 1791 roku” fundamentalne działania na rzecz ratowania upadającej Rzeczpospolitej. Mimo tragedii rozbiorów, pamięć o Konstytucji przetrwała. Po II wojnie światowej władze komunistyczne zrobiły wszystko aby pamięć o uchwalonej w Polsce, pierwszej nowoczesnej konstytucji europejskiej, niemal całkowicie zatrzeć. Dopiero w 1990 roku pamięci tej przywrócono należne jej miejsce; Sejm RP ponownie ustanowił Święto Konstytucji 3 maja.

    • 2 maja - Dzień Flagi
     • 2 maja - Dzień Flagi

     • Flaga Polski swą genezą sięga średniowiecza, a jej barwy odwzorowują barwy godła polskiego przyjętego w XIII wieku. Wtedy to panująca dynastia Piastów, wizerunek orła białego uznała za oficjalny symbol państwa. Znak w herbie lub godle jest ważniejszą jego częścią, dlatego biały jest na górze, czerwony na dole. Barwy biało - czerwone towarzyszą przez niemal cały okres historii naszej Ojczyzny w różnych formach.

      Pierwsze uregulowanie prawne dotyczące flagi zostało przyjęte w uchwale Sejmu Królestwa Polskiego 7 lutego 1831 roku. Jako barwy narodowe wybrane zostały kolory herbu Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego, czyli biały z czerwonym. Po odzyskaniu niepodległości 1 sierpnia 1919 roku, Sejm Ustawodawczy w uchwalonej ustawie potwierdził, że kolorami flagi będzie biało-czerwony.

      Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Data święta jest symboliczna i nawiązuje do czasów komunistycznych. W PRL, dzień po święcie pracy 1 maja, władze komunistyczne zmuszały Naród do zdejmowania flag tak aby nie zostały na Święto Konstytucji 3 Maja nie uznawanego przez komunistów.

      Pod biało - czerwonymi barwami odnosiliśmy zwycięstwa ale także przeżywaliśmy narodowe tragedie. Nasza Biało - Czerwona jest ważnym symbolem trwania naszego Narodu i Państwa. Symbolem z zaciekłością zwalczanym i niszczonym przez naszych wrogów. Symbolem pod którym ginęły tysiące naszych bohaterów, którym winniśmy pamięć. Wywieszenie flagi narodowej jest symbolem czci jaką jesteśmy im winni. To przede wszystkim my winniśmy szacunek naszym symbolom narodowym. Jeśli nam tego szacunku zabraknie nie wymagajmy od innych żeby nas szanowali.

      2 maja Wywieś flagę, okaż szacunek Ojczyźnie i tym którzy za nią walczyli

    • Uczennice ZST zajęły II i III miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy Konsumenckiej
     • Uczennice ZST zajęły II i III miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy Konsumenckiej

     • 27 kwietnia 2022 r. odbył się powiatowy etap Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej. Organizatorem olimpiady byli: Powiatowy Rzecznik Konsumentów oraz Starostwo Powiatowe w Pleszewie.

      W rywalizacji, która polegała na rozwiązaniu testu zawierającego 60 kazusów, wzięli udział reprezentanci wszystkich szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Pleszewskiego. Pytania obejmowały m.in.  zakres ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, ustawy o prawach konsumenta, ustawy o Inspekcji Handlowej, kodeksu cywilnego, ustawy o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich oraz o usługach turystycznych i prawie telekomunikacyjnym.

      Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice z klasy III TEŻ: Oliwia Gauza, Wanessa Kraszkiewicz, Paulina Perzanowska i Magda Zawieja, które znalazły się w ścisłej czołówce olimpiady.

      W finale konkursu wyłoniono trzech laureatów, wśród których Magda Zawieja zajęła II miejsce a Oliwia Gauza III miejsce. Wszyscy laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe i awans do wojewódzkiego etapu olimpiady, który odbędzie się 8 czerwca 2022 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

      Naszym dziewczynom serdecznie GRATULUJEMY!!!

      Opiekunem Olimpiady była pani Monika Gramczewska.

    • Plebiscyt Edukacyjny
     • Plebiscyt Edukacyjny

     •     27 kwietnia 2022 roku podczas uroczystej gali w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu pani Monika Latańska odebrała z rąk Prezesa Polska Press Sp. z o. o. Pawła Napieralskiego dyplom i medal “Nauczyciel na Medal” za zajęcie I miejsca w Powiecie Pleszewskim w Plebiscycie Edukacyjnym.

      Gratulujemy!!! 

    • Spotkanie z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego
     • Spotkanie z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego

     • We środę 20 kwietnia odbyło się nasze ostatnie spotkanie w ramach Wykładów Akademickich podprojektu "Klasy Akademickie" programu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020.

      Uczniowie klasy III trP biorący udział w projekcie mieli okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania różnych szczebli samorządów terytorialnych oraz z projektami zrealizowanymi na terenie Wielkopolski, które były wspomagane funduszami unijnymi. Jednym z wymienionych projektów była pleszewska Zajezdnia Kultury. Gościem specjalnym spotkania był oczywiście Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak, który odpowiadał również na pytania uczniów kierowane do niego z poszczególnych szkół.

      Ostatni wykład nie oznacza zakończenia projektu, który trwa do końca maja. W dalszej części uczniowie kontynuować będą działania, których celem jest stworzenie multimedialnego artykułu na platformie Cyfrowej Szkoły Wielkopolskiej.