• Ogólnopolski konkurs matematyczny Euklides

• Mamy finalistę ogólnopolskich zawodów matematycznych!

Wspaniały sukces odnotował Mateusz Szyszka. Uczeń klasy piątej technikum informatycznego Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie awansował do krajowego finału XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Euklides”. Podczas zawodów II stopnia Mateusz uzyskał ósmy wynik w kraju, a drugi w Wielkopolsce, kwalifikując się do finałowej trzydziestki. Do zawodów II stopnia zakwalifikował się ponadto Marcin Florczak z klasy V technikum mechatronicznego, który sklasyfikowany został na 79. pozycji.

Organizatorem konkursu matematycznego „Euklides” jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych, a prawo udziału mają uczniowie z techników całego kraju, a także z Litwy. Zawody są trzystopniowe, a uczniowie na każdym etapie mają do rozwiązania sześć zadań z rożnych działów matematyki w zakresie podstawowym i rozszerzonym.

Finałowe zawody odbędą się w dniach 28-29 maja w Bydgoszczy.

• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Kartka dla Chemika"

• Zapraszam do udziału w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kartka dla chemika” zorganizowanego przez Koło Naukowe Chemików KORONAN Uniwersytetu Opolskiego z okazji Dnia chemika. Jeśli masz pomysł na pracę plastyczną lub grafikę komputerową, która łączy w sobie chemię z Twoją wyjątkową wizją artystyczną, to ten konkurs jest dla Ciebie! Nie ma ograniczeń - możesz stworzyć kartkę okolicznościową, kolaż, a nawet mem internetowy! Liczy się Twoja kreatywność i oryginalność. Można przystąpić do konkursu indywidualnie lub w grupach (max 3-osobowych). Wykonane prace należy dostarczyć w terminie do 10 maja (piątek) do pani Moniki Latańskiej (sala nr 8).

Z regulaminem konkursu można zapoznać się tutaj lub tutaj.

Szczegóły konkursu dostępne są również na plakacie.

• Podsumowanie Dnia bez Plecaka

• 26 marca uczniowie Zespołu Szkół Technicznych przyszli do szkoły bez plecaków.

Akcja “Dzień bez plecaka” ogłoszona przez Samorząd Uczniowski obudziła w nich niespotykane pokłady kreatywności.

W konkursie na najciekawsze “nosidło”

1 miejsce zajął Mateusz Machowski uczeń klasy II ti,

2 miejsce ex aequo zajęli Jakub Ferenc i Wojciech Stawik z klasy II ti,

3 miejsce ex aequo zajęli Błażej Piękny z klasy 3 tr oraz Zuzanna Masłowska z klasy III tżf.

Zwycięzców zapraszamy po odbiór nagród w środę po świętach na długiej przerwie do sali nr 8.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia

• Pierwsi w Powiecie i drudzy w Rejonie - sukcesy drużyny ZST Pleszew

• 7 marca  w hali OSRiR w Kaliszu rozegrany został Finał Rejonu Kaliskiego w piłce koszykowej chłopców. W turnieju udział wzięło 7 drużyn: dwa zespoły z Kalisza, Ostrów Wlkp, Krotoszyn, Kępno, Ostrzeszów oraz reprezentacja ZST z Pleszewa. W końcowej klasyfikacji zajęliśmy II lokatę z czego jesteśmy bardzo dumni.

• Sukces drużyny ZST Pleszew

• 🏆6 marca 2024 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce koszykowej chłopców.

🥇Reprezentacja ZST Pleszew zdobyła I miejsce pokonując reprezentację ZSUG oraz LO Pleszew i zakwalifikowała się do dalszych rozgrywek.

GRATULUJEMY i ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

• Uczniowie ZST Pleszew w czołówce konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy"

• 5 marca 2024r. odbył się etap regionalny XI edycji konkursu POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY organizowanego przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu w którym uczestniczyli uczniowie z ZST w Pleszewie: Nadia Zawieja z klasy II Tżs oraz Magdalena Anioł z klasy V Teh pod opieką Piotra Świderskiego. W konkursie uczestniczyło 38 uczniów z 19 szkół ponadpodstawowych z wielkopolski. Nasi uczniowie uzyskali czołowe miejsca. Magdalena Anioł zajęła III miejsce i zakwalifikowała się do trzeciego etapu konkursu - centralnego, który odbędzie się w Warszawie. Nasi przedstawiciele uczestniczyli także w wykładach na temat: ergonomii, mobbingu. GRATULUJEMY

• Profilaktyka i zapobieganie chorobom przenoszonym drogą płciową

• W ramach profilaktyki i zapobiegania chorobom przenoszonym drogą płciową 1 marca pani Małgorzata Jóźwiak i pani Aleksandra Depczyńska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Pleszewie przeprowadziły na godzinie wychowawczej w klasie 2 tmp prelekcję połączoną z projekcją sondy ulicznej i filmu opartego na autentycznych faktach na temat HIV i chorób przenoszonych drogą płciową.

Organizatorem spotkania była Monika Latańska.

• Konkurs "Młodzi przedsiębiorcy na start"

• 27 lutego 2024 odbył się I etap - szkolny konkursu wiedzy o przedsiębiorczości "Młodzi przedsiębiorcy na start". Organizatorem Konkursu jest Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. J. Chechlińskiego z Łodzi.

W I etapie konkursu uczestniczyło 89 uczniów naszej szkoły, których zadaniem było rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru. Każdy test zostanie oceniony przez Jury konkursowe, składające się z pracowników Wyższej Szkoły Finansów i Informatyki im. prof. J. Chechlińskiego z Łodzi. Wyniki I etapu - szkolnego poznamy już wkrótce. Na podstawie wyników uczniów powstanie lista rankingowa. 50 najwyżej ocenianych uczestników ze wszystkich szkół biorących udział w konkursie zostanie zaproszonych do finału, który odbędzie się 18-22 marca 2024. Koordynatorem konkursu w Zespole Szkół Technicznych jest Monika Latańska, która również przygotowywała uczniów do tego konkursu.

Nad prawidłowym przebiegiem I etapu - szkolnego konkursu w naszej szkole czuwały Monika Latańska i Monika Gramczewska.