• Technik informatyk

• Nie możesz oderwać się od komputera? Od zawsze lubiłeś gry? A teraz coraz częściej ktoś zawraca się do Ciebie z prośbą o pomoc; jak coś zainstalować, połączyć, naprawić?  We współczesnym świecie komputery wykorzystywane są w większości dziedzin naszego życia. Jeśli chcesz nauczyć się o nich jeszcze więcej ten kierunek jest dla Ciebie.
          Zawód technik informatyk jest zawodem szerokoprofilowym, informatyków ciągle przybywa, ale rynek pracy ciągle nie jest nasycony i wszystko wskazuje na to, iż postęp technologiczny spowoduje, że nigdy nie będzie. Nasza szkoła kształcąc w tym zawodzie bierze pod uwagę potrzeby regionalnego rynku pracy i zainteresowania uczniów. W każdym sklepie, banku, urzędzie czy zakładzie pracy, znajdują się komputery i w związku z tym rośnie zapotrzebowanie na specjalistów. W każdym z tych miejsc musi pracować osoba, do której pracownicy będą mogli zwrócić się o pomoc i tą osobą możesz być Ty.

1. Rozpocząć pracę w następujących miejscach:
          ► w zakładach pracy wykorzystujących technologie informatyczne zaimplementowane na stanowisku pracy,
          ► w przedsiębiorstwach instalujących oprogramowanie i sieci komputerowe, ,
          ► w przedsiębiorstwach tworzących oprogramowanie komputerowe,
          ► w przedsiębiorstwach specjalizujących się w zakładaniu stron internetowych,
          ► w przedsiębiorstwach sprzedających sprzęt i akcesoria komputerowe,
          ► w przedsiębiorstwach administrujących sieci komputerowe,
          ► w działach obsługi informatycznej dowolnego przedsiębiorstwa lub urzędu,
          ► w punktach serwisowych,
          ►  na stanowiskach, które nie zostały jeszcze stworzone i nazwane, ale dzięki Waszej kreatywności i pracy powstaną,

2. Założyć własną działalność gospodarczą,

3. Kontynuować naukę na uczelniach wyższych,