• O naszej szkole

• Zespół Szkół Technicznych w Pleszewie może poszczycić się wieloletnią tradycją kształcenia młodzieży.
        Istnieje już 58 lat i obecnie w szkole uczy się 798 uczniów w 27 oddziałach o kierunkach:
        ► technik mechatronik
        ► technik informatyk
        ► technik ekonomista
        ► technik handlowiec
        ► technik logistyk
        ► technik żywienia i usług gastronomicznych
        ► technik pojazdów samochodowych
        ► technik fotografii i multimediów
        ► technik energetyk
        ► technik programista
        ► technik mechanicznej obróbki skrawaniem

Stworzyliśmy bardzo dobre warunki do nauki.

Szkołę wyróżnia doskonała baza dydaktyczna: dwie pracownie komputerowe, pracownia gastronomiczna
        a także pełnowymiarowa sala gimnastyczna z widownią i zapleczem, mała sala gimnastyczna oraz boisko ze
        sztuczną nawierzchnią.
        W całej szkole jest bezprzewodowy dostęp do internetu.

Uczniowie biorą udział w projektach naukowo-badawczych współpracując ze uczelniami wyższymi.
        Biorą także udział w zajęciach klas patronackich: współpraca z  Firmą DMG MORI oraz Mirit - Software House.

Atmosfera panująca w szkole oparta jest na budowaniu relacji i wartości.
        Kadra szkoły to w większości nauczyciele dyplomowani, posiadający uprawnienia egzaminatora
        przedmiotów maturalnych i zawodowych.

Szkoła bierze udział w wielu projektach wojewódzkich i ogólnopolskich.
        Co roku prawie 100% uczniów zdaje egzaminy na kwalifikacje zawodowe.