• Pomagamy poszkodowanym w Dobrzycy

• Samorząd Uczniowski zaprasza do charytatywnej zbiórki pieniędzy dla osób poszkodowanych podczas wichur z Dobrzycy. Członkowie Samorządu Uczniowskiego będą zbierać pieniądze od jutra do przyszłego piątku.
            Po zakończeniu zbiórki pieniądze zostaną wpłacone na subkonto Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Gminy Dobrzyca.

• Zbieramy Pluszaki dla Wojtusia Bierły

• Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w zbiórce pluszaków dla dwuletniego Wojtusia Bierły, który urodził się z Trisomią 21, czyli z Zespołem Downa. Zdiagnozowano u niego również chorobę Hirschspurnda, czyli niedrożność jelit. Dla chłopca bardzo ważna jest rehabilitacja, dzięki której może się prawidłowo rozwijać. Po zakończonej zbiórce pluszaki zostaną wyprane, przejdą ozonowanie oraz kwarantannę, a następnie będą już tylko pomagać w akcji „Weź pluszaka za piątaka”. Pieniądze z tej akcji zostaną przekazane Wojtusiowi.
            Maskotki prosimy przekazywać pani Monice Latańskiej do 15 kwietnia.
            Tutaj możecie poczytać o naszym małym bohaterze.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego na lata 2022-2024

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego będą przebiegać w V etapach:
            I etap – wyłonienie kandydatów z klas I i II (21.02.22 – 25.02.22)
            II etap – przedstawienie kandydatów – FB ZST Pleszew i strona główna szkoły (28.02.22 – 13.03.22)
            III etap – głosowanie on-line – Forms (14.03.22 – 20.03.22)
            IV etap – przedstawienie członków nowego Samorządu Uczniowskiego – FB ZST Pleszew i strona główna szkoły (21.03.22)
            V etap – oficjalne przekazanie władzy nowemu Samorządowi Uczniowskiemu przez stary – apel z okazji zakończenia szkoły przez maturzystów (29.04.22).

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

• WYKŁAD AKADEMICKI - Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020

• W ramach podprojektu „Klasa akademicka” uczniowie z klasy III tr P mieli dzisiaj okazję wysłuchać ciekawego wykładu wygłoszonego przez prof. UAM dr hab. Krzysztofa Kurka na temat pandemii "hiszpańskiej grypy" w Wielkopolsce w latach 1918 - 1920 zwanej potocznie "hiszpanką". Podczas wykładu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów związanych z tą epidemią, która przypadła w czasie ponownego kształtowania się naszego państwa po 123 latach niewoli. Usłyszeliśmy również o innych epidemiach, które towarzyszą ludziom już od zarania dziejów.

Zachęcamy do obejrzenia tego niezwykle ciekawego wykładu na kanale youtube.com.

Wykład można obejrzeć tutaj.

• Konkurs na Chemiczny Mem Walentynkowy!

• Zapraszam do udziału w konkursie chemicznym, wystarczy wykonać (dowolną techniką) chemiczny mem walentynkowy i zamieścić go w komentarzu do tego postu. Osoba, której mem uzyska najwięcej lajków wygrywa. Bardzo atrakcyjne nagrody. Memy możecie dołączać do niedzieli do godziny 24:00. Poniżej znajdują się przykładowe memy. Rozstrzygnięcie konkursu w WALENTYNKI (14.02.2022).

organizator konkursu

Życzę miłej zabawy