• Wycieczka przedmiotowa logistyków
     • Wycieczka przedmiotowa logistyków

     • We środę 28 września uczniowie z klas III i IV technikum logistycznego, podczas wycieczki do Poznania, zajmowali się logistyką w praktyce. W czasie wizyty w sklepie IKEA musieli wykonać zadanie na kartach pracy, a następnie udali się na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie odbywały się Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK. Podczas zwiedzania uczniowie zapoznali się z ofertą firm zajmujących się opakowaniami i automatyzacją całego procesu pakowania oraz najnowszymi ekologicznymi rozwiązaniami w branży opakowań. Nasi uczniowie mieli również możliwość zwiedzania targów POLAGRA i degustacji pieczywa z konkursu Master Baker oraz prezentowanej tam zdrowej żywności. 

    • IV Wielkopolskie Forum Pamięci Narodowej
     • IV Wielkopolskie Forum Pamięci Narodowej

     • W piątek i sobotę (23-24 września 2022 r.) odbyło się IV Wielkopolskie Forum Pamięci Narodowej. Głównym jego celem było ukazanie okupowanej Wielkopolski jako poligonu doświadczalnego dla masowych zbrodni w Europie dokonywanych w okresie II wojny światowej przez Niemców. To właśnie w Wielkopolsce, na terenie utworzonego przez Niemców na okupowanych ziemiach polskich Kraju Warty, powstał pierwszy niemiecki obóz koncentracyjny – Fort VII w Poznaniu. To tu także po raz pierwszy wykorzystano komorę gazową do uśmiercania więźniów. Także na okupowanych ziemiach polskich powstał pierwszy obóz zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem. Na Pomorzu i w Wielkopolsce przeprowadzono także operacje „Tannenberg” i „Akcji Inteligencja”, których celem była eksterminacja lokalnych warstw przywódczych i elity narodu polskiego. Wszystkie te zbrodnie były ludobójstwem na narodzie polskim.
      W pierwszym dniu odbyło się Forum Edukacyjne, skierowane do nauczycieli historii, którzy wzięli udział w wykładach i warsztatach metodycznych, a także zwiedzili Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII w Poznaniu. W trakcie Forum przedstawiono wyniki najnowszych badań dotyczących historii regionu w okresie II wojny światowej, a wykłady wygłosili m.in.: prof. Grzegorz Kucharczyk, prof. Jan Żaryn, Wielkopolski Kurator Oświaty Robert Gaweł oraz nauczyciele i pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej. Naszą szkolę na Forum reprezentował nauczyciel historii Janusz Waliszewski.
      Zdjęcia: IPN Poznań