Sekretariat szkoły jest czynny od poniedziałku do piątku,
od godziny 7.00 do 14.00
Przydatne linki
Szybki dostęp do przydatnych informacjiAktualności
Co nowego w naszej szkole?Śladami historii - wycieczka do Poznania
We wtorek 18 października br. uczniowie klasy 4Tżp, wraz z koleżankami i kolegami z klas: 4Tlp, 3Ti, 3Tl, 4Tip byli na wycieczce historycznej w Poznaniu. Pierwszą częścią programu wycieczki było zwiedzanie Muzeum Broni Pancernej, gdzie mogli obejrzeć kilkadziesiąt czołgów i wozów bojowych wyeksponowanych w czterech pawilonach. W Muzeum przedstawiono dzieje polskich „pancernych” w okresie od walk o odzyskanie niepodległości po czasy współczesne oraz eksponaty przedstawiające uzbrojenie stosowane w obcych armiach zarówno sojuszniczych jak i wrogich. Zwiedzanie połączone było z fachową i kompetentną narracją pracowników Muzeum, którzy w wielu przypadkach pracowali przy restaurowaniu eksponowanych zabytków. Następnym obiektem, który zwiedzili uczniowie, był pierwszy na ziemiach polskich niemiecki obóz koncentracyjny umieszczony w poznańskim Forcie VII. Konzentrationslager Posen, nazywany p
Otrzęsiny klas pierwszych 2022
13 października 2022 roku kolejny raz w historii naszej szkoły odbyły się “Otrzęsiny klas pierwszych”, które zorganizowała pani Monika Latańska wraz z Samorządem Uczniowskim.
Uczniowie klas pierwszych, rywalizując ze sobą brali udział w wielu konkurencjach wykorzystujących ich sprawność fizyczną, wytrwałość oraz zdolności wokalne i manualne.
SUPER BELFER ZST 2021
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów z Zielonej do wzięcia udziału w konkursie na najsympatyczniejszego nauczyciela ZST.
Wasz ulubieniec otrzyma tytuł "SUPER BELFRA ZST 2022".
Konkurs trwa od 10.10.2021 od godziny 20.00 do 12.10.2021 do godziny 20.00, aby wziąć udział w konkursie prosimy kliknąć w ten link.
Wycieczka przedmiotowa logistyków
We środę 28 września uczniowie z klas III i IV technikum logistycznego, podczas wycieczki do Poznania, zajmowali się logistyką w praktyce. W czasie wizyty w sklepie IKEA musieli wykonać zadanie na kartach pracy, a następnie udali się na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie odbywały się Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK. Podczas zwiedzania uczniowie zapoznali się z ofertą firm zajmujących się opakowaniami i automatyzacją całego procesu pakowania oraz najnowszymi ekologicznymi rozwiązaniami w branży opakowań. Nasi uczniowie mieli również możliwość zwiedzania targów POLAGRA i degustacji pieczywa z konkursu Master Baker oraz prezentowanej tam zdrowej żywności.
IV Wielkopolskie Forum Pamięci Narodowej
W piątek i sobotę (23-24 września 2022 r.) odbyło się IV Wielkopolskie Forum Pamięci Narodowej. Głównym jego celem było ukazanie okupowanej Wielkopolski jako poligonu doświadczalnego dla masowych zbrodni w Europie dokonywanych w okresie II wojny światowej przez Niemców. To właśnie w Wielkopolsce, na terenie utworzonego przez Niemców na okupowanych ziemiach polskich Kraju Warty, powstał pierwszy niemiecki obóz koncentracyjny – Fort VII w Poznaniu. To tu także po raz pierwszy wykorzystano komorę gazową do uśmiercania więźniów. Także na okupowanych ziemiach polskich powstał pierwszy obóz zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem. Na Pomorzu i w Wielkopolsce przeprowadzono także operacje „Tannenberg” i „Akcji Inteligencja”, których celem była eksterminacja lokalnych warstw przywódczych i elity narodu polskiego. Wszystkie te zbrodnie były ludobójstwem na narodzie polskim.
W pierwszym dniu odbyło s
78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego (1 sierpnia 1944 r. - 2 października 1944r.)
Obchodzimy dziś kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej Europie. Rozkaz rozpoczęcia planu "Burza" w Warszawie dowództwo Armii Krajowej wydało 1 sierpnia 1944 roku. W tym dniu, w godzinie "W", rozpoczęły się, trwające aż 63 dni, ciężkie walki o stolicę. Obok żołnierzy Armii Krajowej do walki stanęli żołnierze Narodowych Sił Zbrojnych oraz innych organizacji konspiracyjnych.
Lekcja Enter - nasi nauczyciele wśród 50 000 przeszkolonych
Od listopada ubiegłego roku jedenaścioro nauczycieli naszej szkoły uczestniczyło w szkoleniu mającym na celu podniesienie kompetencji w zakresie innowacyjnego i kreatywnego wykorzystania zasobów i środowisk cyfrowych w ich pracy edukacyjnej. W maju odbył się ostatni, 8 moduł z 40-godzinnego cyklu spotkań. Organizatorem szkoleń było Centrum Edukacji Nauczycieli „Lechaa” /Lechaa Consulting sp.z o.o.
Zakończenie projektu uczniowskiego
Uczniowie z klasy III tr P zakończyli projekt uczniowski, który realizowali przez siedem miesięcy w podprojekcie „Klasa Akademicka” w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolska 2020. Jest to projekt prowadzony przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, którego realizacji podjął się poznański ODN we współpracy z UAM w Poznaniu.
Rozstrzygnięcie konkursu “Powróćmy do lat dziecięcych...”
W konkursie ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski na przebranie za postać z ulubionej bajki ex aequo pierwsze miejsce zajęły następujące osoby:
-
Patrycja Trzeciak klasa II tżs
-
Karolina Furtak klasa III tżsp
-
Jakub Pawłowski klasa II teh
-
Weronika Bryl klasa III tżsp
-
Katarzyna Przybyłek klasa III tżsp
-
🏆Mamy I miejsce w Wojewódzkiej Olimpiadzie Konsumenckiej
8 czerwca odbył sie finał XVI Wojewódzkiej Olimpiady Konsumenckiej w Poznaniu. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy III te: Magda Zawieja i Oliwia Gauza. Uczestnicy Olimpiady mieli do rozwiązania test z 75 kazusami w 75 minut.
🥇 Magda Zawieja zajęła pierwsze miejsce a Oliwia Gauza uzyskała szóste miejsce otrzymując wyróżnienie. Dziewczyny otrzymały też cenne nagrody rzeczowe. Nasz powiat reprezentowała również Zofia Stańczyk, uczennica NLO, która zajęła drugie miejsce. W związku z tym drużyna z Pleszewa zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Gratulacje!!!
Projekt Młodzieżowe Misje Gospodarcze z udziałem uczniów Teżetki
W piątek 3 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie trwającego od marca b.r. projektu Młodzieżowe Misje Gospodarcze, w którym udział wzięły dwa zespoły uczniów z klasy 2 i 3 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Nasi uczniowie: Olga Pajdowska, Lena Osuch, Joanna Kolmer, Anna Burchacka, Julia Tanaś, Iwona Kasprzak, Weronika Sobczak oraz Wiktor Łuczak, stworzyli dwa zespoły pod nazwami GaZSTrolaski i Gastroludki.
Wycieczka do Poznania na targi ITM Industry Europe
We wtorek , 31 maja uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej technikum mechatronicznego wybrali się do Poznania na targi ITM Industry Europe. Blisko sześciuset wystawców w czterech halach zaprezentowało innowacyjne technologie, które kreują nowe trendy w przemyśle. Jest to impreza, na której można zobaczyć roboty, maszyny, startupy, technologie 3D i widowiskowe pokazy wykorzystujące sztuczną inteligencję.
Konkurs "Powróćmy do lat dziecięcych..."
Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Dziecka, zaprasza do udziału w konkursie "Powróćmy do lat dziecięcych...". Jeżeli chcesz wziąć udział w konkursie przebierz się za jedną z postaci z ulubionej bajki. Na 3 godzinie lekcyjnej członkowie samorządu będą oceniać jak się przebraliście. Wasza wyobraźnia i kreatywność, zostaną nagrodzone.
Uczniowie i absolwenci ZST na Rajdzie Żołnierzy Wyklętych
W sobotę, 21 maja w Lasach Taczanowskich odbył się VII Wielkopolski Rajd Szlakiem Żołnierzy Wyklętych im. kpt. Jana Kempińskiego „Błyska” i por. Kazimierza Skalskiego „Zapory” organizowany przez Drużynę Tradycji 70 PP pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu. Celem Rajdu, który jest jedyną tego typu imprezą cykliczną w Polsce, jest upamiętnienie dowódców i żołnierzy podziemia niepodległościowego w powojennej Polsce ze szczególnym uwzględnieniem Wielkopolskiej Samodzielnej Grupy Ochotniczej „Warta” i Konspiracyjnego Wojska Polskiego „Bałtyk” działających i walczących na naszym terenie. Wielkopolski Rajd Szlakiem Żołnierzy Wyklętych został wpisany do oferty edukacyjnej BEP IPN w Poznaniu.
Święto Konstytucji 3 maja 1791 roku
W 1791 roku, na Sejmie Wielkim, obradującym w latach 1788 – 1792 uchwalona została „Ustawa Rządowa” zwana potocznie Konstytucją 3 maja. Jest ona uznawana za pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucję, która akcentowała jedność ustroju prawnego państwa. Wprowadzała ona w Rzeczypospolitej ustrój monarchii konstytucyjnej, zachowywała stanową strukturę społeczeństwa, ale otwierała także perspektywy dalszych przekształceń systemu państwowego. W Konstytucji przyjęto monteskiuszowski trójpodział władz na: prawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. W trosce o sprawność funkcjonowania państwa zniesiono liberum veto, konfederacje i wolną elekcję.
- Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit