• Konkurs na kartkę bożonarodzeniową

• WARUNKI UCZESTNICTWA:

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych, ośrodków wsparcia, instytucji samopomocowych oraz indywidualnych osób.

2. Konkurs odbywa się w pięciu kategoriach wiekowych:

• Kat. I - Przedszkola

• Kat. II - Klasy 1 - 3 Szkoła Podstawowa

• Kat. III - Klasy 4 - 6 Szkoła Podstawowa

• Kat. IV – Klasy 7- 8 Szkoła Podstawowa

• Kat. V – Szkoły ponadpodstawowe, ośrodki wsparcia, dorośli, instytucje samopomocowe itp.

3. Format prac A5, A6

4. Prace mogą być wykonane dowolną techniką (malarstwo, grafika, grafika komputerowa, collage, techniki mieszana z wyłączeniem prac przestrzennych).

5. Prace konkursowe, muszą być wykonane samodzielnie i nie mogą być nigdzie wcześniej publikowane.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

Jury konkursowe przyzna nagrody ufundowane przez Dom Kultury w Pleszewie

• I miejsce w każdej kategorii wiekowej - nagroda rzeczowa o wartości: 300 zł

• II miejsce w każdej kategorii wiekowej - nagroda rzeczowa o wartości: 200 zł

• III miejsce w każdej kategorii wiekowej - nagroda rzeczowa o wartości: 150 zł

Ponadto Jury przyzna w każdej kategorii wiekowej:

Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew

Nagrodę Dyrektora Zajezdni Kultury

oraz wyróżnienia.

6. PRACE

Prace konkursowe należy oddać do pani Moniki Latańskiej (sala nr 8), która jest koordynatorem tego konkursu w Zespole Szkół Technicznych w terminie nieprzekraczalnym do 27.11.2023.

• Konkurs Zbiórka Surowców Wtórnych “Region czysty na 6”

• Zapraszamy do udziału w konkursie, mającym na celu rozpowszechnienie wśród uczniów postaw ekologicznych poprzez zbiórkę surowców wtórnych. Konkurs jest przeznaczony dla klas oraz dla indywidualnych uczniów.

W celu wzięcia udziału w tym konkursie poszczególne klasy lub uczniowie muszą zebrać drobną elektronikę, aluminiowe puszki i baterie. Odpady muszą być dokładnie poopisywane i zważone by móc wyłonić laureatów

Surowce wtórne należy przynieść do do sali nr 8, do pani Moniki Latańskiej, która jest koordynatorem tego konkursu.

Konkurs trwa do 20 listopada. Organizatorem konkursu jest Burmistrz Miasta i Gmina Pleszew, który przewiduje cenne nagrody dla szkół, klas i uczniów.

• 3 Najlepsze Placówki Oświatowe w kategorii największa ilość zebranych wszystkich surowców (drobna elektronika, puszki aluminiowe, zużyte baterie):
              I miejsce - voucher na kwotę 1.500 zł
              II miejsce - voucher na kwotę 1200 zł
              III miejsce - voucher na kwotę 1.000 zł

• 3 Najlepsze klasy (szkoły ponadpodstawowe) w kategorii największa ilość zebranych wszystkich surowców (drobna elektronika, puszki aluminiowe, zużyte baterie) w podziale na jednego ucznia:
              I miejsce - voucher na kwotę 1.500 zł
              II miejsce - voucher na kwotę 1.200 zł
              III miejsce - voucher na kwotę 1.000 zł

•  3 uczniów ze szkół ponadpodstawowych, którzy zebrali największą ilość surowców:
              I miejsce - voucher na kwotę 1.000 zł
              II miejsce - voucher na kwotę 800 zł
              III miejsce - voucher na kwotę 600 zł

Organizator zastrzega sobie możliwość przyznania nagród dodatkowych lub wyróżnień.

W razie jakichkolwiek pytań szczegółowych informacji udziela pani Monika Latańska.

• Światowy Dzień Origami

• Origami to znana na całym świecie sztuka składania papieru, która celebrowana jest 24 października każdego roku podczas Światowego Dnia Origami.

Origami świetnie rozwija umiejętności manualne, myślenie przestrzenne, rozwija wyobraźnię i umiejętność koncentracji.

Z okazji Światowego Dnia Origami Samorząd Uczniowski przygotował kilka modeli do złożenia, pobierz instrukcję składania i dobrze się baw z bliskimi.

• Akcja „Zapal znicz pamięci” – 22 października 2023

• Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie wzięli udział w Akcji „Zapal znicz pamięci” oddając hołd ofiarom niemieckich zbrodni dokonanych w ramach „politycznego oczyszczania gruntu”, operacji „Tannenberg” i „Akcji Inteligencja” zapoczątkowanej w roku 1939.

Tradycyjne zapalenie zniczy, które odbywa się w trzecią niedzielę października każdego roku przypomina o tych, którzy jako pierwsi zostali poddani eksterminacji po agresji III Rzeszy Niemieckiej na Polskę. Masowe mordy, dokonane przez Niemców w Wielkopolsce, na Pomorzu Gdańskim, Kujawach, w regionie łódzkim, i na Górnym Śląsku, objęły przedstawicieli polskich warstw przywódczych. Tylko do końca 1939 r. Niemcy na terenach okupowanych przez III Rzeszę zamordowali około 55 000 polskich obywateli.

• SUPER BELFER ZST 2023

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów z Zielonej do wzięcia udziału w konkursie na najsympatyczniejszego nauczyciela ZST. Wasz ulubieniec otrzyma tytuł "SUPER BELFRA ZST 2023".

Konkurs trwa od 6.10.2022 od godziny 21.00 do 11.10.2023 do godziny 20.00, aby wziąć udział w konkursie prosimy kliknąć tutaj.