• Sukces w mistrzostwach powiatu w piłce ręcznej

• Dnia 8.11.2023 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej. Drużyna chłopców ZST w składzie: Robert Rembiasz, Igor Tomczak, Filip Walczak, Jakub Ignaszak, Dawid Wysocki, Mieszko Duma, Mikołaj Chojnacki, Hubert Szymczak, Janek Ziętek i Patryk Dymowski zajęła I miejsce pokonując: ZST : NLO 9 : 6 , ZST : ZSUG 9 : 3 Zwycięstwa te zapewniły naszej drużynie reprezentowanie powiatu w zawodach rejonowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w meczach na szczeblu rejonowym.

• Nasi nauczyciele na podium w Ogólnopolskim plebiscycie edukacyjnym 2023 "Nauczyciel na Medal"

• Z ostatnie chwili

O godzinie 21.30 zakończyło się głosowanie w Ogólnopolskim plebiscycie edukacyjnym 2023 "Nauczyciel na Medal"

Celem plebiscytu jest nagrodzenie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli. Takich, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także mają umiejętność nawiązywania relacji, cieszą się autorytetem i sympatią zarówno uczniów, jak i ich rodziców. Nauczycieli z pasją, wyróżniających się serdecznością, takich, którzy są dobrymi wychowawcami.

Mamy zaszczyt poinformować, że I miejsce w powiecie pleszewskim zajęła pani Monika Latańska, natomiast III miejsce Piotr Świderski.

Link do wyników

• Posumowanie konkursu ekologicznego “Region Czysty na 6” - etap szkolny

• W kategorii klasa:

I miejsce: klasa 2 ti

II miejsce: klasa 1 tlb

III miejsce: klasa 2 tf

W kategorii indywidualnej:

I miejsce: Natanael Zimny klasa 2 ti

II miejsce: Piotr Kaczmarek klasa I tlb

III miejsce: Patrycja Kowalska klasa 2 tf

Etap międzyszkolny zostanie rozstrzygnięty wkrótce.

Organizatorem konkursu był Burmistrz Miasta i Gmina Pleszew, koordynatorem konkursu w Zespole Szkół Technicznych była pani Monika Latańska.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 9 grudnia 2023r na Pleszewskim Rynku podczas imprezy Mikołajkowej.

• Punkt dla Ciebie

• W dniu 16 listopada 2023 w ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klasy 5 tżs i 5 tr wraz z panią Moniką Latańską odwiedzili Punkt konsultacyjno - doradczy dla młodzieży w powiecie pleszewskim, mieszczący się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pleszewie.

Uczniowie mieli okazję uzyskać informację na temat rynku pracy, realizacji projektu pilotażowego "Punkt dla Ciebie" oraz o możliwościach pozyskania form wsparcia zawodowego po zakończeniu szkoły.