• EuroSkills Gdańsk 2023

• W piątek 8 września 2023 roku  uczniowie technikum mechatronicznego i technikum pojazdów samochodowych pojechali do Gdańska zobaczyć jak wygląda międzynarodowa impreza EuroSkills. EuroSkills 2023 to ósma edycja mistrzostw Europy w umiejętnościach zawodowych. Na terenie AMBEREXPO i Polsat Plus Areny Gdańsk 600 zawodników z 32 krajów walczyło o tytuły Mistrza Europy w 43 dyscyplinach obejmujących tematykę:
            •    Technologia budowlana
            •    Sztuka i moda
            •    Technologia informacyjna i komunikacyjna
            •    Technologia wytwarzania i inżynieria
            •    Usługi Społeczne
            •    Transport i logistyka

Polska reprezentacja na EuroSkills Gdańsk 2023 liczyła 41 zawodników startujących w 36 konkurencjach. Jak wygląda ta prestiżowa impreza nasi uczniowie mogli zobaczyć dzięki firmie DMG MORI FAMOT Pleszew, która była sponsorem tego wyjazdu, a także uczestnikiem tego wydarzenia.

• Konferencja podsumowująca realizację projektu pn. „Aktualizacja programów nauczania na kierunkach branży mechanicznej w Zespole Szkół Technicznych w Pleszewie”

• Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu wraz ze Starostwem Powiatowym w Pleszewie zapraszają Państwa do wzięcia udziału w Konferencji podsumowującej realizację projektu pn. „Aktualizacja programów nauczania na kierunkach branży mechanicznej w Zespole Szkół Technicznych w Pleszewie”. Konferencja odbędzie się 28 września 2023r. (10:00-15:00) w Instytucie – Centrum Doskonałości Badań Kół Zębatych Akademii Kaliskiej im. Prezydenta S. Wojciechowskiego w Kaliszu przy ul. Poznańskiej 201-205.

Tematem przewodnim konferencji będzie zaprezentowanie zaktualizowanych w ramach projektu programów nauczania oraz omówienie przebiegu ich wdrożenia w Zespole Szkół Technicznych w Pleszewie.

Realizowany projekt korzysta z dofinansowania o wartości 93.54 euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Celem projektu jest dostosowanie oferty kształcenia Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie do potrzeb rynku pracy poprzez aktualizację programów nauczania na kierunkach w branży mechanicznej.

PROGRAM KONFERENCJI

ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ

Udział w konferencji jest bezpłatny. Na zgłoszenia czekamy do 25 września 2023r.

Zapraszamy serdecznie do udziału!

ŹRÓDŁO