• Lekcja Enter - nasi nauczyciele wśród 50 000 przeszkolonych
     • Lekcja Enter - nasi nauczyciele wśród 50 000 przeszkolonych

     • Od listopada ubiegłego roku jedenaścioro nauczycieli naszej szkoły uczestniczyło w szkoleniu mającym na celu podniesienie kompetencji w zakresie innowacyjnego i kreatywnego wykorzystania zasobów i środowisk cyfrowych w ich pracy edukacyjnej. W maju odbył się ostatni, 8 moduł z 40-godzinnego cyklu spotkań. Organizatorem szkoleń było Centrum Edukacji Nauczycieli „Lechaa” /Lechaa Consulting sp.z o.o.

    • Zakończenie projektu uczniowskiego
     • Zakończenie projektu uczniowskiego

     • Uczniowie z klasy III tr P zakończyli projekt uczniowski, który realizowali przez siedem miesięcy w podprojekcie „Klasa Akademicka” w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolska 2020. Jest to projekt prowadzony przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, którego realizacji podjął się poznański ODN we współpracy z UAM w Poznaniu.

      Projekt skierowany jest do uczniów zdolnych, którzy uczyli się metodą projektu i poszerzali swoją wiedzę poprzez udział w wykładach akademickich przygotowanych przez UAM w Poznaniu.

      Pierwszym zadaniem uczniów biorących udział w projekcie był wybór tematyki, którą będą zajmować się przy jego realizacji. Postanowili oni zająć się kwestią współpracy naszej szkoły z z firmą FAMOT. Stąd tytuł projektu: „Czy współpraca się opłaca? Klasy patronackie firmy FAMOT w Zespole Szkół Technicznych w Pleszewie”. Uczniowie realizowali go pod kierunkiem p. Aleksandry Waliszewskiej, opiekunki projektu. Podczas swoich prac badawczych uczestnicy projektu przeprowadzili ankiety wśród uczniów klas mechatronicznych oraz wśród absolwentów ZST pracujących w Famocie, przygotowali krótką historię firmy oraz przeprowadzili wywiad z p. Markiem Szczepańskim, wieloletnim Dyrektorem naszej szkoły. Uczniowie zapoznali się z techniką tworzenia ankiet w programie FORMS TEAMS oraz opracowań graficznych w programie Canva. Podczas realizacji projektu zdobyli oni wiele kompetencji kluczowych przydatnych w przyszłej pracy zawodowej. Efekty ich pracy zostały umieszczone na specjalnej platformie projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020 oraz opublikowane zostały na stronie internetowej projektu. W najbliższych tygodniach projekt będzie oceniany przez ekspertów z ODN w Poznaniu i będzie konkurował z sześcioma innymi projektami realizowanymi przez szkoły z Wielkopolski. Nagrodą główną w konkursie będą tablety, które otrzymają wszyscy członkowie zwycięskiego zespołu.

      Życzymy powodzenia w konkursie projektów!

    • Rozstrzygnięcie konkursu “Powróćmy do lat dziecięcych...”
     • Rozstrzygnięcie konkursu “Powróćmy do lat dziecięcych...”

     • W konkursie ogłoszonym przez Samorząd Uczniowski na przebranie za postać z ulubionej bajki ex aequo pierwsze miejsce zajęły następujące osoby:  

      1. Patrycja Trzeciak klasa II tżs

      2. Karolina Furtak klasa III tżsp 

      3. Jakub Pawłowski klasa II teh 

      4. Weronika Bryl klasa III tżsp 

      5. Katarzyna Przybyłek klasa III tżsp 

      Natomiast drugie miejsce ex aequo zajęły następujące osoby: 

      1. Monika Szymczyk klasa II tżs 

      2. Olga Obecna klasa III tżsp 

      3. Wojciech Wicenciak klasa II tżs 

      4. Kinga Głowacka klasa II tżs 

      5. Lena Osuch klasa II tżs 

      6. Oliwia Rutkowska klasa II tżs 

      7. Olga Pajdowska  klasa II tżs 

      8. Wiktoria Umińska klasa II teh 

      9. Patrycja Mysiewicz klasa II teh 

      10.  Maria Mikołajewicz klasa III tehp 

      Zapraszamy po odbiór nagród do opiekuna Samorządu Uczniowskiego pani Moniki Latańskiej. 

    • 🏆Mamy I miejsce w Wojewódzkiej Olimpiadzie Konsumenckiej
     • 🏆Mamy I miejsce w Wojewódzkiej Olimpiadzie Konsumenckiej

     • 8 czerwca odbył sie finał XVI Wojewódzkiej Olimpiady Konsumenckiej w Poznaniu. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy III te: Magda Zawieja i Oliwia Gauza. Uczestnicy Olimpiady mieli do rozwiązania test z 75 kazusami w 75 minut.

      🥇 Magda Zawieja zajęła pierwsze miejsce a Oliwia Gauza uzyskała szóste miejsce otrzymując  wyróżnienie. Dziewczyny otrzymały też cenne nagrody rzeczowe. Nasz powiat reprezentowała również Zofia Stańczyk, uczennica NLO, która zajęła drugie miejsce. W związku z tym drużyna z Pleszewa zajęła I miejsce w klasyfikacji drużynowej. Gratulacje!!!

    • Projekt Młodzieżowe Misje Gospodarcze z udziałem uczniów Teżetki
     • Projekt Młodzieżowe Misje Gospodarcze z udziałem uczniów Teżetki

     • W piątek 3 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie trwającego od marca b.r. projektu Młodzieżowe Misje Gospodarcze, w którym udział wzięły dwa zespoły uczniów z klasy 2 i 3 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Nasi uczniowie: Olga Pajdowska, Lena Osuch, Joanna Kolmer, Anna Burchacka, Julia Tanaś, Iwona Kasprzak, Weronika Sobczak oraz Wiktor Łuczak, stworzyli  dwa zespoły pod nazwami GaZSTrolaski i Gastroludki.

      Uczniowie wykonywali swoje zadania pod opieką p. Moniki Nowaczyk i p. Grzegorza Chraplaka. W ramach projektu odwiedzili oni również kaliski oddział firmy Nestle Polska SA. Mieli tam okazję zapoznać się m.in. z zasadami rekrutacji pracowników, którzy chcą podjąć pracę w tym ogromnym koncernie, mogli także uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania wśród których nie zabrakło również pytań kontrowersyjnych i trudnych...

      Projekt Młodzieżowe Misje Gospodarcze jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego poprzez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

      Partnerzy MMG 2022: Nestlé, RIG w Kaliszu, Klaster Spożywczy Południowej Wielkopolski i Akademia Kaliska.

      W projekcie brali udział uczniowie szkół: Zespół Szkół Usługowo Gospodarczych w Pleszewie, ZST PLESZEW, Zespół Szkół nr 1 w Liskowie, I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara "Rudego", Technikum im. św. Józefa w Kaliszu, Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, Zespół Szkół Nr 2 im. Przyjaźni Polsko-Norweskiej w Ostrzeszowie - I, ZSP Zduny

    • Wycieczka do Poznania na targi ITM Industry Europe
     • Wycieczka do Poznania na targi ITM Industry Europe

     • We wtorek , 31 maja uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej technikum mechatronicznego wybrali się do Poznania na targi ITM Industry Europe. Blisko sześciuset wystawców w czterech halach zaprezentowało innowacyjne technologie, które kreują nowe trendy w przemyśle. Jest to impreza, na której można zobaczyć roboty, maszyny, startupy, technologie 3D i widowiskowe pokazy wykorzystujące sztuczną inteligencję.

      Pierwszy dzień targów to także święto dla Złotych Medalistów tej edycji. Firmom, które przedstawiły najlepsze produkty wręczono statuetki. Do konkursu są zgłaszane produkty i usługi, które są  prezentowane na stoiskach targowych oraz wyróżniają się na rynku dzięki swojej innowacyjności oraz walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym. Nagrodę Złoty Medal MTP zdobył między innymi produkt firmy Famot: pionowe frezerskie centrum obróbkowe M1

      Wydarzenie tworzą nie tylko bogate ekspozycje wystawiennicze, ale także liczne konferencje, debaty i szkolenia. Światowej klasy wystawcy, profesjonaliści z zakresu automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali, nowoczesne maszyny i technologie, rozbudowany program wydarzeń towarzyszących i niepowtarzalna atmosfera – to wszystko sprawia, że targi są obowiązkowym punktem także w naszym szkolnym kalendarzu wycieczek.