• Czas Zawodowców Bis - zajęcia specjalistyczne w laboratoriach

• W dniach 17- 21. kwietnia 2023 r. klasa IV Technikum Ekonomicznego uczestniczyła w zajęciach specjalistycznych organizowanych przez Politechnikę Poznańską w ramach projektu Czas Zawodowców Bis. Podczas zajęć młodzi ekonomiści zdobywali i pogłębiali swoją wiedzę praktyczną. Ich zadaniem było stworzenie projektu  własnej firmy od pomysłu na biznes, planu marketingowego po plan finansowy przedsięwzięcia oraz przedstawienie tego projektu w formie prezentacji. Młodzież wykazała się bardzo dużą kreatywnością. Poza tym uczniowie mogli skorzystać z doradztwa zawodowego oraz zajęć dotyczących kompetencji, rekrutacji, autoprezentacji i strategii firmy. Zajęcia zakończyły się testem obejmującym tematykę zajęć.  Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali certyfikaty.

Opiekę nad młodzieżą sprawowała Iwona Majchrzak oraz Elżbieta Kajdaniak, Magdalena Wiatrowska, Aneta Zacharczuk i Zbigniew Szczudlik.

• I miejsce uczennicy ZST Pleszew i reprezentacji Powiatu Pleszewskiego w Poznaniu!

• 19 kwietnia w Poznaniu odbył się finał XVII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej. Powiat Pleszewski reprezentowały uczennice ZST – Oliwia Gauza i Magda Zawieja oraz uczennice NLO – Aleksandra Dudkowiak i Zofia Stańczyk. Wszystkie uczennice zajęły czołowe miejsca w klasyfikacji indywidualnej – Oliwia Gauza i Aleksandra Dudkowiak zdobyły wyróżnienia, na podium znalazły się: Magda Zawieja, która zajęła  I miejsce i tym samym powtórzyła ubiegłoroczny sukces oraz Zofia Stańczyk, która zajęła III miejsce.

Laureatki otrzymały cenne nagrody.

Wysokie lokaty indywidualne zdobyte przez wszystkie uczennice spowodowały, że Reprezentacja Powiatu Pleszewskiego wygrała finał Olimpiady i zdobyła Puchar Prezesa Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji , który  wspólnie z drużyną odebrała p. Małgorzata Nadera – Powiatowa Rzecznik Konsumentów w Pleszewie.

Opiekę nad naszymi uczennicami sprawowały: p. E. Kajdaniak i p. A. Zacharczuk.

• Święto Chrztu Polski

• Święto Chrztu Polski ustanowił Sejm RP przyjęciem ustawy 22 lutego 2019 r. Głosi ona, że dzień 14 kwietnia ustanawia się Świętem Chrztu Polski w celu upamiętnienia tego wydarzenia, “zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, uznawanej za początek Państwa Polskiego”.

Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzestmiał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r.

• Pierwsze spotkanie patronackie uczniów z Bankiem Spółdzielczym

• W dniu 03.04.2023 w ramach współpracy z Bankiem Spółdzielczym w Pleszewie odbyły się zajęcia z klasą III teh o tematyce bankowej. Historię i funkcjonowanie banku spółdzielczego przedstawiła Pani Prezes Mariola Walendowska. Uczniowie dowiedzieli się również jak założyć rachunek bankowy , jakie są rodzaje kredytów oraz co to jest zdolność kredytowa. Na zakończenie otrzymali upominki. Serdecznie dziękujemy za zorganizowania spotkania.

• Dzień bez plecaka - podsumowanie

• Zapraszamy do fotorelacji z rozdania dyplomów i nagród w konkursie na najciekawsze “nosidło” książek, zeszytów i przyborów szkolnych zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia bez plecaka 30 marca 2023.

Przypomnijmy!!! I miejsce zajął Mikołaj Biadała uczeń klasy 3 ti, II miejsce zajął Bartosz Teller z klasy 2 tr, natomiast III miejsce ex aequo zajęli Adrian Andrzejewski z klasy 4 tig oraz Piotr Mazur z klasy 3 ti.

• Dzień bez plecaka

• W dniu 30.03.23 uczniowie Zespołu Szkół Technicznych przyszli do szkoły bez plecaków. Akcja “Dzień bez plecaka” ogłoszona przez Samorząd Uczniowski obudziła w nich niespotykane pokłady kreatywności.

W konkursie na najciekawsze “nosidło” 1 miejsce zajął Mikołaj Biadała uczeń klasy III ti, 2 miejsce zajął Bartosz Teller z klasy II tr, natomiast 3 miejsce ex aequo zajęli Adrian Andrzejewski z klasy 4 tig oraz Piotr Mazur z klasy III ti. Zwycięzców zapraszamy po odbiór nagród w środę na długiej przerwie do sali nr 8.

Zapraszamy do fotorelacji z tego dnia

• Cyberprzemoc oraz odpowiedzialność za niszczenie mienia szkoły

• 30.03.2023 uczniowie klasy I tmp w ramach lekcji wychowawczej uczestniczyli w prelekcji na temat: “Cyberprzemoc oraz odpowiedzialność ucznia za celowe niszczenie mienia szkoły w świetle prawa”, którą poprowadziły asp.szt. Monika Kołaska oraz st.asp. Monika Lis – Rybarczyk.

Organizatorem spotkania była wychowawczyni klasy pani Monika Latańska.

• ZST na gali projektu Czas Zawodowców

• Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego wraz z Politechniką Poznańską podsumowały zakończenie projektu „ Czas zawodowców BIS- zawodowa Wielkopolska” dotyczący wspierania rozwoju zawodowego uczniów.

31 marca 2023 w murach Politechniki Poznańskiej odbyła się uroczysta Gala „ Czas zawodowców- to już 10 lat” , podczas której wręczono podziękowania dla najbardziej aktywnych szkół i najbardziej aktywnych przedsiębiorstw. Z naszego rejonu takie wyróżnienie dla Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie odebrała Pani Dyrektor Izabela Mikstacka- Mikuła.