• TURNIEJ MOTORYZACYJNY

• Nasi chłopcy z " samochodówki" znów odnieśli duży sukces. W ostatni piątek 26 maja 2023 odbyły się w WORD Kalisz wojewódzkie eliminacje Turnieju Motoryzacyjnego. Naszą Szkołę reprezentowali Filip Walczak i Olaf Pera z klasy IV tżs oraz Sergiusz Dymny z klasy IV ti. Po części teoretycznej, testach oraz obsłudze pojazdu i pierwszej pomocy przedmedycznej uczestnicy turnieju rywalizowali w jeździe sprawnościowej samochodem i motorowerem. Tym razem drużyna przygotowana przez nauczyciela Ireneusza Trzeciaka zajęła bardzo wysokie IV miejsce w województwie Wielkopolskim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Uczniowie ZST w projekcie "Moja pierwsza firma"

• Dnia 24.05.2023 odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące pierwszą edycję autorskiego projektu CWRIDiZ ,,MOJA PIERWSZA FIRMA",w której udział wzięli Jagoda Grad, Jakub Pawłowski, Wiktoria Umińska i Julia Wysocka z klasy III teh. Nasi Uczniowie już od listopada raz w miesiącu uczestniczyli w zajęciach, na których zdobywali wiedzę z zakresu badań rynku, rozpoznawania potrzeb rynku , obsługi programów graficznych oraz źródeł finansowania. Mieli okazje spotkać się z przedsiębiorcami, którzy przekazali im wiedzę z zakresu prowadzenia przedsiębiorstwa.

Jagoda Grad i Julia Wysocka zdobyły wyróżnienia za swoje projekty i w nagrodę otrzymały jeden dzień z przedsiębiorcą. Opiekunem grupy była Pani Magdalena Wiatrowska. SERDECZNIE GRATULUJEMY wszystkim uczniom biorącym udział w tym ważnym przedsięwzięciu.

• KLASA 2 TE W SĄDZIE REJONOWYM W PLESZEWIE

• We wtorek 23 maja klasa 2 te wybrała się na wycieczkę do Sądu Rejonowego w Pleszewie. Uczniowie przed wejściem do sądu musieli przejść rutynową kontrolę, po której udali się na zwiedzanie. Na początek mogli przez chwilę poczuć się jak osoby aresztowane, ponieważ zostali zamknięci w celach. Bardziej odważni zgodzili się, aby zakuć ich w kajdanki. Uczniowie mieli okazję zobaczyć gabinet, w którym pracuje sędzia. Najważniejszym punktem programu było uczestnictwo w pokazowej rozprawie sądowej, którą poprowadził Sędzia Pan Krzysztof Urbaniak. Ze sądu wyszliśmy bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę dotyczącą prowadzenia spraw sądowych i ogłaszania wyroków. Opiekunem uczniów była p. Aneta Zacharczuk.

• Drużyna ZST PLESZEW w Formule 1

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale światowego konkursu F1 in Schools Poland, który odbył się 14 maja w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej w Łodzi. Nasz zespół przygotował model bolidu przy użyciu oprogramowania 3D CAD zgodnie ze specyfikacjami określonymi przez Międzynarodowy Komitet Przepisów, tak jak w Formule 1. Zaprojektowane przez zespoły bolidy ścigały się na specjalnym 20-metrowym torze a każdy z pojazdów jest napędzany nabojem ze sprężonym powietrzem. Nasi uczniowie z klasy 1ts zaprezentowali się bardzo dobrze we wszystkich pięciu konkurencjach. Nasz bolid F1 wytrzymał wszystkie testy techniczne, co zauważyli sędziowie. Pierwsza edycja "F1 in School" pozwoliła nam nabrać doświadczenia i cennych wskazówek na przyszłość. Drużynę ibolid F1 przygotował nauczyciel przedmiotów samochodowych Ireneusz Trzeciak.

• OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MOTORYZACJI

• W środę 10 maja w Kępnie odbyły się Eliminacje Rejonowe do Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacji. Naszą szkołę reprezentowała drużyna, którą przygotował nauczyciel Ireneusz Trzeciak. Po pięciu konkurencjach nasi chłopcy (Filip Walczak, Olaf Pera , Sergiusz Dymny) zajęli bardzo wysokie IV miejsce kwalifikując się do finału Wielkopolskiego.

• Zakończenie nauki w klasach maturalnych

• 28 kwietnia nasze ostatnie klasy technikum ponadgimnazjalnego odebrały swoje świadectwa i pożegnały się ze swoimi wychowawcami.

W Kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej została odprawiona Msza Św. w ich intencji z udziałem Dyrekcji i naszego pocztu sztandarowego.

W szkole uroczystość wręczenia świadectw z wyróżnieniem, listów gratulacyjnych i nagród uświetnili swoją obecnością nasi goście pan Damian Szwedziak, Wicestarosta PowiatuPleszewskiego, pani Mariola Walendowska, Prezes Banku Spółdzielczego w Pleszewie, pan Rafał Kwiatkowski przedstawiciel firmy FAMOT Sp. z o o i przedstawicielka firmy Brager Sp. z o o oraz pan Robert Kołodziej z Rady Rodziców.

Po uroczystości przyszedł czas na wspólne zdjęcia na ściance ZST i spotkania z wychowawcami w klasach.

Nasi absolwenci z żalem opuszczali mury szkoły, w której przeżyli cztery lata nauki i spotkań z rówieśnikami przerywanych nauką zdalną i remontem szkoły.