• Festiwal Fantastyki 2022

• Dnia 25 listopada 2022r. Uczniowie klasy 2TL wraz z opiekunami panią Romaną Siemasz i panią Martą Pankowiak mieli przyjemność uczestniczyć w Festiwalu Fantastyki, który odbył się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie. Organizatorzy zorganizowali spotkania autorskie z Anną S. Cichosz autorką powieści "Ziemia winowajców", z Maksem Dieterem autorem powieści sci-fii "Enceladus", oraz z Pawłem Kopiejem, autorem trylogii Mitrys, wciągających powieści fantasy w ramach cyklu Kroniki Dwuświata oraz gry planszowej fantasy adventure "BiWorld Magic. W trakcie spotkania zaprezentowano pokazy, odbyły się dyskusje, konkursy oraz gry zespołowe. Fani literatury fantasy z całą pewnością byli usatysfakcjonowani tym niesamowitym wydarzeniem kulturalnym.

• Pani Monika Latańska Nauczycielem Roku

• Z ostatniej chwili.

Mamy zaszczyt poinformować, że pani Monika Latańska, również w tym roku zajęła I miejsce w powiecie pleszewskim w Ogólnopolskim Plebiscycie Edukacyjnym “Nauczyciel na Medal”, którego celem jest nagrodzenie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli. Takich, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także mają umiejętność nawiązywania relacji, cieszą się autorytetem i sympatią zarówno uczniów, jak i ich rodziców.

Gratulujemy!!!

• HEWELIUSZE NAUKI z ZST Pleszew

• 24 listopada Akademia Kaliska zorganizowała wykład popularno-naukowy pt. "Generator Van de Graffa" w ramach projektu Heweliusze Nauki. Uczniowie klas III ti, IV ti i III teh wraz z opiekunami p. Lilianną Gramalą - Slebiodą, p. Małgorzatą Pohl i p. Ryszardem Walczakiem mieli możliwość obserwować, ale i doświadczać "na własnej skórze", siły działania praw elektrostatyki.

Prezentowane doświadczenia były bardzo ciekawe, co spowodowało, że fizyka wydała się przedmiotem niezwykle ważnym w codziennym życiu.

• Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości 2022 w ZST Pleszew

• „Wolność to ta najjaśniejsza z gwiazd”

10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 społeczność szkolna Zespołu Szkół Technicznych po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu! i apelu z okazji Święta Niepodległości.

Po zapoznaniu się z krótką historią odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli, nauczyciele i uczniowie wysłuchali koncertu patriotycznego poświęconego wolności. Koncert przygotowany przez szkolny zespół THE GREENERS przypomniał nam jak wielką wartością jest wolność i dlaczego powinniśmy ją zawsze cenić.

• AI4Youth - SZTUCZNA INTELIGECNJA DLA MŁODZIEŻY!

• 3 listopada w Ministerstwie Rozwoju i Technologii w Warszawie miało miejsce wręczenie wyróżnień dla najlepszych zespołów, jakie brały udział w projekcie AI4Youth - Sztuczna inteligencja dla młodzieży, pod egidą ministerstwa oraz firmy Intel.

Zespół z Zielonej w składzie: Norman Łaciak, Olimpia Sas i Mateusz Szyszka (wszyscy z klasy 4 tip), stworzył program konkursowy pod nazwą "Rozpoznawanie znaków drogowych". Uzyskał on wysoką ocenę i znalazł się w gronie wyróżnionych.

Uczniowie, którym towarzyszyli pani dyrektor Izabela Mikstacka-Mikuła oraz trener grupy, pan Zbigniew Szczudlik, otrzymali z rąk przedstawicieli organizatorów dyplomy i pamiątki oraz osobiście prezentowali swój projekt przy pomocy przygotowanej dla nich tablicy z plakatem, która zostanie wystawiona na terenie szkoły.