W wyniku akcji charytatywnej “Pomagamy poszkodowanym w Dobrzycy” udało nam się wspólnie zebrać 1400 złotych. Pieniądze zostały wpłacone na subkonto Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Gminy Dobrzyca.
Dziękujemy z udział w akcji.
SU
W wyniku akcji charytatywnej “Pomagamy poszkodowanym w Dobrzycy” udało nam się wspólnie zebrać 1400 złotych. Pieniądze zostały wpłacone na subkonto Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Gminy Dobrzyca.
Dziękujemy z udział w akcji.
SU
10 marca 2022 r. klasy 4 TLA i TLB wraz z panią Sylwią Skowrońską-Stańczyk uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielkami sieci marketów oraz centrali Dino. Panie przybliżyły maturzystom przyszłe oferty na płaszczyznach pracy w magazynie, biurze, markecie oraz w terenie. Poznali także reguły obowiązujące w rekrutacji oraz propozycję pracy wakacyjnej nad morzem.
Zapraszamy do zapoznania się z krótką charakterystyką kandydatów do Samorządu Uczniowskiego.
Bartosz Teller
Nazywam się Bartek i chodzę do klasy 1 TR interesuje mnie jazda na rowerze, oraz majsterkowanie, jednak nie zawsze sprzątam po skończonej pracy, ale 🤫… nikt tego nie widział. Chciałbym dołączyć do samorządu, ponieważ jestem osobą kreatywną, pracowitą i lubię się udzielać oraz brać aktywny udział w organizacji różnych wydarzeń szkolnych itp, w czym posiadam pewne doświadczenie. 👊🎉😆
Pozdrawiam
Kamil Durski
Nazywam się Kamil Durski. Chodzę do pierwszej klasy technikum mechatronicznego. W wolnych chwilach lubię wychodzić ze znajomymi, najczęściej gramy w Ping-ponga i spędzamy miło czas. Moim hobby jest majsterkowanie, głównie praca przy motocyklach. Odkąd pamiętam zawsze mnie fascynowały. Dzięki jeździe czuję adrenalinę i mogę poczuć się wolny. Oprócz tego jestem kreatywny, pomocny, koleżeński i zabawny. Właśnie dlatego uważam, że byłbym świetnym przewodniczącym naszej szkoły. Moimi planami i pomysłami na działalność w Samorządzie Uczniowskim są:
Zuzanna Zych
Nazywam się Zuzia Zych. Mam 16 lat. Chodzę do 1 klasy TŻF-kierunek technik żywienia i usług gastronomicznych. W wolnej chwili spędzam czas aktywnie jeżdżę na rolkach, rowerze. W szkole chciałabym zrobić różnego rodzaju rzeczy, aby wam jak i mi żyło się jak najlepiej i każda chwila spędzona w niej wywołała uśmiech na waszych twarzach. Chciałabym zorganizować wolontariat dla zwierząt, którego celem byłoby zbieranie karmy dla nich, a jednocześnie moglibyśmy poświęcić swój wolny czas na spacer razem z nimi.
Drugim moim największym celem byłoby zorganizowanie dnia ekologii, w którym sadzilibyśmy drzewa oraz sprzątali teren wokół naszej szkoły. Zorganizowałabym różnego rodzaju konkursy klasowe, które miały by na celu zintegrowanie uczniów w klasie. Chciałabym wprowadzić w życie naszej szkoły jeszcze wiele pomysłów, dlatego liczę, że oddasz na mnie głos i pomożesz mi zrealizować wszystkie założone cele.
Jagoda Wrzesińska
Hej! Nazywam się Jagoda Wrzesińska, uczęszczam do klasy 1 TFŻ na profil żywieniowy. W poprzedniej szkole brałam udział w wielu akcjach i wydarzeniach szkolnych, byłam przewodniczącą klasy, więc nie mam problemu w kontaktach międzyludzkich. Kocham zwierzęta, aktywny tryb życia oraz adrenalinę. Nie boje się nowych wyzwań i jestem ambitna oraz uczciwa. Startuję do Samorządu Uczniowskiego, aby pomagać innym oraz sprawić, by każdy czuł się komfortowo w tej szkole i mógł realizować swoje plany. Liczę na Wasze poparcie. Pozdrawiam.
Kinga Zdunek
Nazywam się Kinga Zdunek. Mam 16 lat. Interesuję się czytaniem książek i geografią. Jeżeli na mnie zagłosujecie to chciałabym zrobić różnego rodzaju aktywności związane ze świętami takimi jak walentynki, dzień języków obcych czy dzień ziemi oraz wprowadzić szczęśliwy numerek – dzień bez pytania.
Wiktoria Lechman
Nazywam się Wiktoria Lechman. Mam 16 lat. Interesuje się książkami i podróżami. Jestem bardzo pomysłowa. Jeśli mnie wybierzecie postaram się wprowadzić dni tematyczne np.: wszyscy ubierają się na dany kolor lub w stylu np.: lat 2000.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Monika Latańska
W dniu 01.03.2022 roku 35 uczniów z klas: IV tżs (12), III tżsp (11), III tżeg (8) i I tżf (4) uczestniczyło w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „ALCHEMIK”. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim. Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z warszawskimi uczelniami wyższymi: Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Uniwersytetem Warszawskim i Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Uczniowie startowali w dwóch kategoriach: Junior (I klasy szkół ponadpodstawowych) i Żak (II – V klasy szkół ponadpodstawowych). Zadaniem uczniów było rozwiązanie 30 pytań testu jednokrotnego wyboru i udzielenie odpowiedzi na pytanie opisowe. Uczniów do konkursu przygotowywała Monika Latańska.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 30 kwietnia 2022 roku.
Życzymy powodzenia.
II wojna światowa w Europie zakończyła się 8 maja 1945 roku. Umęczony kontynent świętował tego dnia zakończenie najkrwawszego konfliktu w dziejach. Kiedy na ulicach Londynu i Paryża ludzie tańczyli i płakali z radości, oddana w ręce sowietów Polska walczyła z nową okupacją. Żołnierze, którzy od pierwszych dni wojny walczyli z niemieckim, a następnie sowieckim najazdem, opuszczeni przez sojuszników walczyli o życie, a wkrótce już tylko o godną śmierć. Przez oddziały powojennego podziemia antykomunistycznego przewinęły się tysiące żołnierzy, a ostatni z nich został zamordowany w obławie w 1963 roku. Żołnierze antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, zamykani w więzieniach, zsyłani na Sybir, katowani i mordowani przez sowieckich okupantów i ich komunistycznych kolaborantów, dotrzymali wierności przysiędze jaką złożyli Rzeczpospolitej. Jak napisał w lutym 2010 r. prezydent Lech Kaczyński: „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny” . Święto to przypada na 1 marca. Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”) i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel. Komuniści zakopali ich ciała w nieznanym miejscu. Bezimienne doły śmierci naszych bohaterów rozsiane są po terytorium całej przedwojennej Polski. Skazani przez komunistów na zapomnienie powoli odzyskują swoją tożsamość dzięki ekshumacjom i badaniom genetycznym prowadzonym przez Instytut Pamięci Narodowej. Najwyższy czas aby naszym bohaterom przywrócić należne im miejsce w Narodowym Panteonie. CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!!
Samorząd Uczniowski zaprasza do charytatywnej zbiórki pieniędzy dla osób poszkodowanych podczas wichur z Dobrzycy. Członkowie Samorządu Uczniowskiego będą zbierać pieniądze od jutra do przyszłego piątku.
Po zakończeniu zbiórki pieniądze zostaną wpłacone na subkonto Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Gminy Dobrzyca.
SU
Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w zbiórce pluszaków dla dwuletniego Wojtusia Bierły, który urodził się z Trisomią 21, czyli z Zespołem Downa. Zdiagnozowano u niego również chorobę Hirschspurnda, czyli niedrożność jelit. Dla chłopca bardzo ważna jest rehabilitacja, dzięki której może się prawidłowo rozwijać. Po zakończonej zbiórce pluszaki zostaną wyprane, przejdą ozonowanie oraz kwarantannę, a następnie będą już tylko pomagać w akcji „Weź pluszaka za piątaka”. Pieniądze z tej akcji zostaną przekazane Wojtusiowi.
Maskotki prosimy przekazywać pani Monice Latańskiej do 15 kwietnia.
Tutaj możecie poczytać o naszym małym bohaterze.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego będą przebiegać w V etapach:
I etap – wyłonienie kandydatów z klas I i II (21.02.22 – 25.02.22)
II etap – przedstawienie kandydatów – FB ZST Pleszew i strona główna szkoły (28.02.22 – 13.03.22)
III etap – głosowanie on-line – Forms (14.03.22 – 20.03.22)
IV etap – przedstawienie członków nowego Samorządu Uczniowskiego – FB ZST Pleszew i strona główna szkoły (21.03.22)
V etap – oficjalne przekazanie władzy nowemu Samorządowi Uczniowskiemu przez stary – apel z okazji zakończenia szkoły przez maturzystów (29.04.22).
Monika Latańska
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
W ramach podprojektu „Klasa akademicka” uczniowie z klasy III tr P mieli dzisiaj okazję wysłuchać ciekawego wykładu wygłoszonego przez prof. UAM dr hab. Krzysztofa Kurka na temat pandemii "hiszpańskiej grypy" w Wielkopolsce w latach 1918 - 1920 zwanej potocznie "hiszpanką". Podczas wykładu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów związanych z tą epidemią, która przypadła w czasie ponownego kształtowania się naszego państwa po 123 latach niewoli. Usłyszeliśmy również o innych epidemiach, które towarzyszą ludziom już od zarania dziejów.
Zachęcamy do obejrzenia tego niezwykle ciekawego wykładu na kanale youtube.com.
Wykład można obejrzeć tutaj.
I miejsce: Oliwia Nawrocka klasa IV tżs
II miejsce: Klaudiusz Niewiada klasa IV tżs
III miejsce: Olimpia Sas klasa III tip
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział, a zwycięzcom gratuluję.
Monika Latańska
Zapraszam do udziału w konkursie chemicznym, wystarczy wykonać (dowolną techniką) chemiczny mem walentynkowy i zamieścić go w komentarzu do tego postu. Osoba, której mem uzyska najwięcej lajków wygrywa. Bardzo atrakcyjne nagrody. Memy możecie dołączać do niedzieli do godziny 24:00. Poniżej znajdują się przykładowe memy. Rozstrzygnięcie konkursu w WALENTYNKI (14.02.2022).
organizator konkursu
Monika Latańska
Życzę miłej zabawy
10 grudnia 2021r. uczniowie klasy IV Technikum Ekonomicznego w składzie: Martyna Grochowicka, Patrycja Pawlak, Magdalena Przestacka i Krystian Zybała przystąpili do I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „Finansomania”, organizowanej przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu w ramach programu edukacji ekonomicznej przy współpracy Narodowego Banku Polskiego.
Krystian Zybała zakwalifikował się do II okręgowego etapu Olimpiady, który odbył się w piątek 14 stycznia. Zadaniem Krystiana było rozwiązanie testu składającego się z 35 pytań jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru oraz 5 pytań otwartych i zadań. Na wykonanie zadania uczeń miał 60 minut.
Gratulujemy i życzymy zakwalifikowania się do kolejnego etapu olimpiady.
Opiekunem ucznia jest p. Aneta Zacharczuk.
Uczniowie Magda Zawieja z kl. III te i Mateusz Szyszka z kl. III tip otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów, natomiast Magda Zawieja z III te, Patrycja Pawlak z kl. IV te i Emil Szwedziak z kl. III trp otrzymali nagrody Starosty Powiatu Pleszewskiego. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom.
W poniedziałek, 27 grudnia , obchodzimy kolejną rocznicę zrywu niepodległościowego naszych przodków. Zrywu, który zdecydował o przyłączeniu Wielkopolski do niepodległej Ojczyzny. Po raz pierwszy, decyzją Prezydenta Rzeczpospolitej, obchody te zyskują rangę święta państwowego – Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Dzięki tej decyzji, od tej chwili, co roku świętować będziemy jedno z nielicznych ZWYCIĘSKICH powstań w naszej historii.
Impulsem do wybuchu powstania stał się przyjazd do Poznania Ignacego Jana Paderewskiego, który w drodze do Warszawy, gdzie miał objąć stanowisko premiera rządu RP, zatrzymał się w stolicy Wielkopolski. Jego przemówienie i patriotyczne wystąpienia mieszkańców Poznania, okazujących przywiązanie do Polski, spowodowały brutalną akcję niemieckiego żołdactwa, pewnego swej pozycji i siły. Na Świętym Marcinie, 27 grudnia 1918 roku Niemcy urządzili antypolskie demonstracje – zrywano polskie i alianckie flagi, napadano na polskie instytucje – doszło do zamieszek, które przerodziły się w otwartą walkę. Zapoczątkowało to powstanie, które doprowadziło do wyzwolenia Wielkopolski spod panowania niemieckiego. Powstanie, choć wybuchło spontanicznie, przygotowywane było o wiele wcześniej przez Polską Organizację Wojskową Zaboru Pruskiego. Konspiratorzy z Poznania, Mieczysław Paluch, Bohdan Hulewicz i Władysław Wyskota – Zakrzewski przekazali także na prowincję hasło „Nie należy dłużej czekać”, co uruchomiło działania spiskowców w Gnieźnie, Jarocinie, Kórniku, Pleszewie, Śremie, Środzie, Kłecku, Wrześni i innych miejscowościach Wielkopolski. Wkrótce nastąpiło zjednoczenie wszystkich oddziałów pod jednym dowództwem. Komisariat Naczelnej Rady Ludowej utworzył Komendę Główną Wojsk Powstańczych, z kapitanem Stanisławem Taczakiem na czele. Został on tymczasowym dowódcą powstania. W styczniu 1919 roku na stanowisko głównodowodzącego siłami powstańczymi powołany został generał Józef Dowbor-Muśnicki.
Powstanie formalnie zakończyło się 16 lutego 1919 roku rozejmem w Trewirze, który rozszerzał na front powstańczy zasady rozejmu w Compiègne kończącego I wojnę światową. Było to jedno z nielicznych zwycięskich powstań w dziejach Polski, a zarazem jedyne spośród polskich powstań, które umożliwiło realizację wszystkich założonych celów.
W dniu rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, oddajmy hołd naszym przodkom – zwycięskim Powstańcom.
Miesiąc grudzień bogaty był w akcje związane z tradycjami świątecznymi, które umilały nam radosny czas oczekiwania na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.
Nasz Samorząd Szkolny zorganizował konkursy na ozdoby świąteczne i najlepiej przebraną klasę w dniu Mikołajek.
Szkolny zespół The Greeners z Klubem Wolontariusza tradycyjnie zatroszczył się o potrzebujących organizując świąteczny koncert w ramach Szlachetnej Paczki. W tym roku pomogliśmy wspólnie Roksanie i p. Zbigniewowi, a klasa III ti G przygotowała dodatkowo paczki dla p. Wiolety.
Część klas zorganizowała wigilie klasowe przed przejściem na system zdalny a wcześniej udało się zorganizować trzy wycieczki klasowe na Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu.
Mieliśmy również gości z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Twórców Ludowych w Kuczkowie, którzy przybyli do nas z życzeniami świątecznym przebrani w stroje ludowe.
Świąteczny nastrój nas nie opuszcza pomimo wytężonej pracy związanej z końcem roku i czekamy już tylko na śnieg, który podobno w tym roku będzie na Święta.
W piątek 10 grudnia uczniowie klasy IV Technikum Ekonomicznego w składzie: Martyna Grochowicka, Patrycja Pawlak, Magdalena Przestacka i Krystian Zybała przystąpili do I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „Finansomania”, organizowanej przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu w ramach programu edukacji ekonomicznej przy współpracy Narodowego Banku Polskiego. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu online składającego się z 30 pytań z zakresu: finansów, bankowości, ubezpieczeń, rynku finansowego, w tym giełdy, nadzoru finansowego, bezpieczeństwa finansowego i rachunkowości.
Gratulujemy i życzymy zakwalifikowania się do kolejnego etapu olimpiady.
Opiekunem uczniów jest p. Aneta Zacharczuk
Powered by aSc EduPage